INŻYNIER OPERACYJNY INSTALACJE POMOCNICZE

 

Nr. Ref.Nr ref. R/22/2019/PDH

 

 

Do zadań pracownika na stanowisku należeć będą:

 

Podczas trwania budowy współpracuje z pionem Realizacji Inwestycji:

 

- Opiniowanie rozwiązań technologicznych systemów.

 

- Analizowanie dokumentacji technicznej m.in.: schematów P&ID oraz rysunków ISO z punktu widzenia poprawności uruchamiania, normalnej eksploatacji zatrzymania i przygotowania urządzeń do remontu.

 

- Analizowanie funkcjonowania systemów bezpieczeństwa w różnych scenariuszach operacyjnych (ESD shutdown logic).

 

- Opiniowanie oraz uczestniczenie w odbiorach systemów.

 

- Branie udziału w przeglądach stanu projektu.

 

- Branie udziału w zespołach oceny ryzyka (Risk Analysis) związanych z rozwiązaniami projektowymi.

 

- Udział w pracach Zintegrowanego Zespołu Rozruchowego (Integrated Commissioning Start-up Team) pod kierownictwem EPC, szczególnie udział w odbiorach, rozruchu mechanicznym i technologicznym urządzeń.

 


Na etapie Eksploatacji:

- Prowadzenie dokumentacji pracy instalacji w postaci kalendarza wydarzeń, rejestru parametrów procesowych i danych analitycznych, okresowych raportów z pracy instalacji w podległym obszarze.

 

- Aktywny udział w planowaniu, prowadzeniu i dokumentowaniu operacji specjalnych na instalacjach (zatrzymanie/rozruch instalacji, remonty kompleksowe, ruchy testowe, wymiana złóż i sorbentów), ocena skuteczności operacji po ich zakończeniu.

 

- Czynny udział w pracach zespołów typujących instalacje, urządzenia lub obiekty do bieżących, planowanych i prewencyjnych remontów.

 

- Prowadzenie rejestru istotnych zdarzeń technologicznych oraz awarii, zakłóceń i operacji specjalnych.

 

- Identyfikacja oraz definiowanie ograniczeń technologicznych; określanie i aktualizacja bieżących limitów jakościowych oraz ilościowych.

 

 

 

Wymagania:

 

- Wykształcenie wyższe, preferowane: inżynieria procesowa, technologia chemiczna.

 

- Co najmniej 5 lat doświadczenia na stanowiskach inżynieryjno-technicznych w przemyśle naftowym, gazowym, chemicznym lub energetycznym.

 

- Doświadczenie zawodowe na stanowisku inżynierskim w dziale produkcji, preferowana branża chemiczna, petrochemiczna, oil&gas.

 

- Wiedza w zakresie zarządzania zakładami produkcyjnymi w oparciu m.in. o zintegrowane systemy jakości ISO oraz techniki zarządzania jakością i bezpieczeństwem pracy.

 

- Umiejętność budowania dobrych relacji pomiędzy personelem, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

 

- Znajomość skomputeryzowanych systemów do zarządzania ruchem i eksploatacją.

 

- Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca samodzielne kontakty zawodowe.

 

 

 

APLIKUJ

%MCEPASTEBIN%

o zadań pracownika na stanowisku należeć będą:

 

 

 

Podczas trwania budowy współpracuje z pionem Realizacji Inwestycji:

 

 

-       Opiniowanie rozwiązań technologicznych systemów.

 

 

-       Analizowanie dokumentacji technicznej m.in.: schematów P&ID oraz rysunków ISO z punktu  widzenia poprawności uruchamiania, normalnej eksploatacji zatrzymania i przygotowania urządzeń do remontu.

 

 

-       Analizowanie funkcjonowania systemów bezpieczeństwa w różnych scenariuszach operacyjnych (ESD shutdown logic).

 

 

-       Opiniowanie oraz uczestniczenie w odbiorach systemów.

 

 

-       Branie udziału w przeglądach stanu projektu.

 

 

-       Branie udziału w zespołach oceny ryzyka (Risk Analysis) związanych z rozwiązaniami projektowymi.

 

 

-       Udział w pracach Zintegrowanego Zespołu Rozruchowego (Integrated Commissioning Start-up Team) pod kierownictwem EPC, szczególnie udział w odbiorach, rozruchu mechanicznym i technologicznym urządzeń.  

 

 

 

Na etapie Eksploatacji:

 

-       Prowadzenie dokumentacji pracy instalacji w postaci kalendarza wydarzeń, rejestru parametrów procesowych i danych analitycznych, okresowych raportów z pracy instalacji w podległym obszarze.

 

 

-       Aktywny udział w planowaniu, prowadzeniu i dokumentowaniu operacji specjalnych na instalacjach (zatrzymanie/rozruch instalacji, remonty kompleksowe, ruchy testowe, wymiana złóż  i sorbentów), ocena skuteczności operacji po ich zakończeniu.

 

 

-       Czynny udział w pracach zespołów typujących instalacje, urządzenia lub obiekty do bieżących, planowanych i prewencyjnych remontów.

 

 

-       Prowadzenie rejestru istotnych zdarzeń technologicznych oraz awarii, zakłóceń i operacji specjalnych.

 

 

-       Identyfikacja oraz definiowanie ograniczeń technologicznych; określanie i aktualizacja bieżących limitów jakościowych oraz ilościowych. 

 

 

 

Serwis Kariera PDH Polska S.A. wykorzystuje pliki cookies. Zasady ich używania wraz z informacjami o ustawieniach plików cookies w przeglądarkach internetowych, zostały szczegółowo opisane w dziale Polityka Prywatności. Korzystając z serwisu akceptują Państwo jej postanowienia. Czytaj więcej...